Informacja Dyrektora

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Żegocinie informuje, że w Placówce są jeszcze wolne miejsca w roku szkolnym 2019/2020. Zapraszamy.

Planetarium w przedszkolu

Dzieci uczestniczyły w interaktywnym seansie astronomicznym w mobilnym planetarium, które przyjechało do nas aż z Kielc. Dzieci w czasie wirtualnej podróży po północnym niebie uczyły się rozpoznawać gwiazdozbiory i dowiedziały się w jaki sposób widzieli niebo nasi przodkowie. Kolejną część stanowiła podróż przez Układ Słoneczny. Wirtualna wędrówka rozpoczęła się od naszej centralnej, gorącej gwiazdy i wiodła na zewnątrz do najdalszych zakątków naszego Układu Słonecznego.Dzięki wirtualnej wycieczce poznaliśmy wszystkie planety i ich księżyce, oglądaliśmy planetoidy, komety, zaćmienia i inne ciekawe zjawiska astronomiczne.

 

Rozstrzygnięcie konkursu " Kim zostanę gdy dorosnę?"

Kosmetyczka, nauczycielka, policjant, strażak, leśniczy- to tylko kilka zawodów które chcą w przyszłości wykonywać dzieci z naszego przedszkola. " Kim zostanę gdy dorosnę?"- takie pytanie miały sobie zadać przedszkolaki, które chciały uczestniczyć w konkursie plastycznym organizowanym w naszym przedszkolu. W poniedziałek 24 lutego odbyło uroczyste rozstrzygnięcie. Wszystkie prace, a było ich 30, były oryginalne, twórcze i jedyne w swoim rodzaju. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki zasłużone gromkie brawa. Wystawę prac konkursowych można podziwiać w szatni naszego przedszkola. Dzieciom jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i twórczych działań, które rozwijają wyobraźnię, kreatywność i sprawność manualną.

Karnawałowy bal zawodów 2020

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Z tej okazji 20 lutego w naszym przedszkolu odbył się wyczekiwany przez dzieci od wielu tygodni " Karnawałowy bal zawodów". Sale przystrojone kolorowymi serpentynami, balonami, klaunami w świetle dyskotekowych lamp wyglądały bajecznie i kolorowo! Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały stroje z grup różnych zawodów. Nie zabrakło strażaków,, policjantów, piosenkarzy, sekretarek, kosmetyczek,tancerzy, lekarzy i wiele innych równie ciekawie przebranych przedszkolaków. Imprezę poprowadził, wraz z Panią Dominiką Janiczek,  tata Karinki z naszego przedszkola, znany jako DJ Piotrek. Niezliczone konkursy i zabawy np: gorące krzesło, pudełko niespodzianka, figury lodowe i super muzyka to już wyznaczniki dobrej zabawy!  Na balu odbył się również konkursu na Króla i Królową Balu. Zostali nimi Jakub Bubula i Natalia Burczak. Przy proponowanej muzyce Pana Piotra nikt nie mógł się nudzić, a dzieci ze swoimi paniami bawiły się znakomicie. Był tez czas na odpoczynek, wypicie soczku i zjedzenie pysznej przekąski, nie zabrakło uwielbianego przez dzieci popcornu. Bal był okazją do zintegrowania się dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!

Poznajemy zawód- producent drewnianych zabawek

Gościem przedszkola był Pan Jan Tyndel – producent zabawek ekologicznych, drewnianych z Łąkty Górnej. Gościa powitała pani dyrektor zachęcając przedszkolaków do posłuchania o produkcji tych znanych  w całym świecie zabawek. Pan  Jan  opowiadał o swojej pasji jaką jest produkcja zabawek dla dzieci i obmyślanie coraz to nowych projektów samochodów, ciuchci, ciągników. Odpowiadał także: Jak długo trwa produkcja zabawki?, Z ilu elementów  składa się  zabawka np.  samochód? Pan Jan  pokazywał w formie warsztatu dzieciom jak powstaje,  z ilu elementów składa się zabawkę i skleja. Przedszkolaki  same mogły spróbować złożyć prostą zabawkę – samochód.Dziękujemy Panu  Panie  Janie, że zechciał Pan zaszczycić nas swoją obecnością i tak pięknie opowiadał nam Pan o swojej pasji jaką jest produkcja zabawek dla najmłodszych.

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Żegocinie informuje, że zapisy dzieci do Przedszkola na rok szkolny 2020/2021 odbędą się w dniach od 24 lutego 2020r. do 27 marca 2020r.

Dla chętnych kandydatów do przedszkola proszę o wypełnienie wniosku wraz z załącznikami.

Szczegółowe kryteria rekrutacji zawarte są w Regulaminie Rekrutacji, który znajduje się na tablicy ogłoszeń w przedszkolu oraz w zakładce „O Przedszkolu”.

Zapraszamy

Do pobrania:

Wniosek

Oświadczenie 1

Oświadczenie 2

Oświadczenie 3

Ferie 2020

Z okazji ferii zimowych, życzymy wszystkim dzieciom i ich

rodzicom bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten

wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków

zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych

przeżyć.